Atletika


ATLETIKA

je kmenovým sportem Sportovního gymnázia Pardubice a nabízí tak podporu ve studiu zejména studentům, kteří

  • milují sport a chtějí optimálně propojit studium a sportovní přípravu,
  • chtějí harmonicky rozvíjet svoji osobnost,
  • chtějí zlepšovat svou výkonnost,
  • chtějí se v budoucnu věnovat trenérské práci nebo jinak pracovat pro atletické hnutí.

Od roku 2009 jsou sportovní gymnázia řazena mezi speciální výběrové školy, stejně jako např. konzervatoře, proto je nezbytné podat PŘIHLÁŠKU KE STUDIU do 30. listopadu!

Talentové zkoušky se konají v lednu, přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky v dubnu. Tento dřívější termín talentových zkoušek je výhodou pro všechny zájemce o studium, přihláška neomezuje podání jiné přihlášky na další střední školu, kde je termín odeslání přihlášek do konce února. V té době již uchazeči mají k dispozici výsledek talentové zkoušky. K tomu gymnázium pořádá s předstihem zkušební talentové zkoušky v listopadu a prosinci.

OTEVŘENÝ TRÉNINK UCHAZEČŮM

V říjnu a listopadu organizujeme atletické tréninky pro uchazeče. Nezbytné je předem svůj zájem ohlásit e-mailem, aby naši trenéři mohli svůj program optimalizovat. Cílem je seznámení s prostředím školy, staršími studenty, tréninkovými skupinami a v neposlední řadě i s trenéry. Doporučujeme využít Dnů otevřených dveří nebo domluvit individuální schůzku s našimi trenéry.

Aktuální termíny:

SO 12.11.2022, 12:00-13:30

SO 19.11.2022, 12:00-13:30

Sraz účastníků 11:50 před budovou školy, společný odchod do haly TJ Sokol Pardubice. Neváhejte volat o více informací 607772590.

CO JE NEZBYTNÉ?

Ze zkušeností zejména doporučujeme navštívit školu, absolvovat trénink uchazečů a získat osobně bližší informace ve dnech otevřených dveří. Neváhejte oslovit přímo trenéra, nebo poslat svůj kontakt a my se s Vámi spojíme. Po dohodě s trenérem se lze zúčastnit některého výcvikového tábora a zajistit velmi důležitou možnost seznámení s tréninkovou skupinou.

NAŠI TRENÉŘI

jsou zkušenými odborníky s mnoha trenérskými úspěchy. Gymnázium má plný trenérský rozsah atletických disciplín