Atletika


TRÉNINKOVÉ PODMÍNKY

Vysoce kvalitní celoroční příprava všech disciplín, vybavená hala, vrhačské zázemí, součástí haly je vybavená posilovna, to je sportovní gymnázium v Pardubicích. K dispozici je herní hala (palubovka) a tělocvična přímo v areálu školy, další výtečně vybavená posilovna, tréninkové podmínky v Pardubicích si vyzkoušel v letech 1990-96 desetibojař Roman Šebrle, olympijský vítěz 2004 a bývalý světový rekordman.

Každoročně jsou pořádány v rámci tréninkové přípravy výcvikové kempy, kondiční soustředění na horách, kemp jarního přípravného období s rychlostně technickým či speciálním zaměřením, během srpna pak kondičně herní a technické soustředění, někdy studenti absolvují i soustředění v Itálii či na Kanárských ostrovech. Vybraní jsou uvolňováni na výcvikové tábory dorostenecké a juniorské reprezentace.

Studenti mají do sportovní přípravy začleněnou pravidelnou regeneraci v areálu školy, pravidelné lékařské prohlídky a průběžné sledování zdravotního stavu. Gymnázium spolupracuje se specializovanými lékaři v Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, Praze a finančně se podílí na úhradě prohlídek.

Od roku 2009 byly sportovní gymnázia zařazeny mezi speciální výběrové školy, stejně jako např. konzervatoře, čímž se přihláška ke studiu podává do 30. listopadu!

Talentové zkoušky se konají v lednu a přijímací zkoušky z Českého jazyka a Matematiky v dubnu. Tento dřívější termín talentových zkoušek je velkou výhodou pro všechny zájemce o studiu u nás – přihláška vůbec nikoho neomezí v podání jiné přihlášky na další střední školu, kde je termín odeslání přihlášek do konce února. V té době již uchazeči mají k dispozici výsledek talentové zkoušky. Navíc pořádáme s předstihem zkušební talentové zkoušky v listopadu a prosinci, kde si každý bez obav může vše vyzkoušet.


JAK POSTUPOVAT?

1/ podat včas přihlášku na Sportovní gymnázium Pardubice

2/ dostavit se k talentovým zkouškám v listopadu nebo prosinci

3/ dostavit se k přijímacím zkouškám

Jednoznačně doporučujeme navštívit školu a získat osobně bližší informace ve dnech otevřených dveří, poslat kontakt na sebe a my Vás můžeme sami oslovit, nebo lze využít i nabídky účasti na některém výcvikovém táboře k seznámení s tréninkovou skupinou.


TRENÉŘI

Specializací zabezpečují plný rozsah atletických disciplín. Dokáží v každém objevit to, na co má a ve které disciplíně se mu bude dařit nejvíce. Jsou zkušení a mají za sebou mnoho trenérských úspěchů a výborných svěřenců. Aktuálně na postech odborných trenérů jsou pro vrh a hody Ing. Milan Brzek, víceboje zajišťuje Mgr. Miroslav Nosek, běžecké disciplíny Mgr. Helena Kramářová, sprint a skoky Mgr. Jaroslav Jón, více kontakty


ODKAZY A AKTUÁLNÍ INFORMACE


NABÍDKA KE STUDIU
KRITÉRIA PŘIJETÍ NA ŠKOLU
TALENTOVÉ ZKOUŠKY
DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
DOMOV MLÁDEŽE-UBYTOVÁNÍ

KE STAŽENÍ
REKORDY GYMNÁZIA
VÝSLEDKY


SPOLUPRACUJEME zejména se sportovními kluby obou sousedících krajů