BASKETBAL CHLAPCI


Sekce chlapeckého basketbalu byla na Sportovním gymnáziu ustavena v roce 1990 a dosahuje trvale vynikajících výsledků jak z pohledu výsledků dorosteneckých týmů spolupracujícího klubu BK PARDUBICE v soutěžích ČBF, tak i z pohledu výchovy hráčů pro českou reprezentaci a extraligové týmy dospělých.

Naše škola nabízí podporu ve studiu žákům, kteří chtějí skloubit sportovní přípravu s kvalitním vzděláním.


DŮLEŽITÉ INFORMACE A TERMÍNY

TRENÉŘI

Dušan Bohunický, dusan.bohunicky@sgpce.cz, +420774535180,

Tomáš Bartošek, tomas.bartosek@sgpce.cz +420728761598

Trenéři rádi přivítají v průběhu sezóny další zájemce o studium na dopoledních či odpoledních trénincích, aby si vyzkoušeli, jak tréninky probíhají a ověřili, že neprohloupí, když se rozhodnou basketbal na naší škole studovat.Úspěšní basketbaloví absolventi:

Viktor Půlpán: Jsem rád, že mi sportovní gymnázium umožnilo posouvat se v basketbalu dál a zároveň se kvalitně vzdělávat.
Kariéra: mládežnický reprezentant, hráč A týmu BK Pardubice v letech 2013 - 2020, nyní hráč A týmu Basket Brno, člen reprezentačního týmu ČR.
Michal Svoboda: Největším pozitivem studia na Sporťáku jsou rozhodně tréninky navíc. Především v mládežnických kategoriích je to opravdu znát.
Kariéra: mládežnický reprezentant, hráč A týmu BK Pardubice, reprezentant basketu 3 x 3.
Martin Peterka: Studium a basket šly dohromady především kvůli tomu, že k nám učitelé byli vstřícní. Díky tomu jsem měl možnost se v klidu věnovat basketu a i stíhat vše ve škole, za což jim patří velké díky. Celkově na léta na Sporťáku vzpomínám velmi rád i kvůli skvělé partě, jakou jsme ve třídě měli.
Kariéra: mládežnický reprezentant, vicemistr Evropy v kategorii kadetů (2011), hráč BK Pardubice (2011 - 2014), BK Nymburk (2015 - 2020), Löwen Braunschweig (2020 - 2022), nyní hráč s.Oliver Würzburg, člen reprezentačního týmu ČR
Jiří Welsch: Na 7 let, které jsem strávil na Sportovním gymnáziu Pardubice, vzpomínám moc rád. ‘Sporťák’ ve spojení s pardubickým basketbalovým klubem pro mě znamenal významný krok vpřed v basketbalové kariéře i v životě. Profesoři jako paní Boučková, paní Kuncmanová, třídní pan Syrový a nebo pan Radim Novák, který je dnes ředitelem školy, se mi nesmazatelně vryli do paměti a dostával jsem od nich cenné životní rady. Přeju SG Pardubice co nejvíce úspěchů a vždy se budu do školy rád vracet.
Kariéra: mládežnický reprezentant, reprezentant ČR několika násobný účastník Mistroství Evropy, hráč BVK Holice, BK Pardubice, Sparta Praha, Olympija Ljublana, Golden State War., Boston Celctics, Clevland Cavs., Malaga, Estudiantes Madrid, Charleroi, ČEZ Basketball Nymburk a ukončení kariery v roce 2018 v dresu BK Pardubice.
Radovan Mrázek: Sportovní gymnázium mi umožňuje hrát nejvyšší mládežnické soutěže a turnaje. Díky propojení sportu a studia se každý den mohu věnovat čtyři hodiny basketbalu a zlepšovat se. Proto jsem se zásluhou trenérů i spoluhráčů dostal na mistrovství Evropy U18.
Kariéra: student SG čtvrtého ročníku, BVK Holice, BK Pardubice, mládežnický reprezentant ČR.


Tréninkové prostory


Význačné úspěchy basketbalové sekce


Spolupracujeme s basketbalovými kluby

BK Pardubice a BK Pardubice, a.s. a TJ Tesla Pardubice