VYHLÁŠENÍ NEJLEPŠÍCH SPORTOVCŮ A STUDENTŮ SPORTOVNÍHO GYMNÁZIA PARDUBICE ZA ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

16.11.2023 Studijní novinky

Ve středu 15. 11. 2023 se za přítomnosti radního PK pana Josefa Kozla a vedoucího odboru školství PK pana Mgr. Martina Kisse uskutečnilo Vyhlášení nejlepších sportovců a studentů Sportovního gymnázia Pardubice za školní rok 2022/2023. Jako host se na této akci představil absolvent SG Pardubice Milan Seman, který ve svém inspirativním příspěvku přiblížil žákům školy svoji profesní cestu, která ho dovedla od absolvování sportovního gymnázia až k získání Nobelovy ceny za mír v roce 2013 v rámci organizace OPCW, kde organizoval a dohlížel jako inspektor na likvidaci chemických zbraní po celém světě.

V rámci slavnostního odpoledne bylo oceněno 21 sportovců a 10 studentů. Konkurence jako vždy byla veliká a ani účast na MEJ nebo titul mistra ČR nezajistily některým žákům účast ve vybrané společnosti. Žáci SG získali totiž během školního roku celkem 94 medailí, přičemž 38x stáli na nejvyšším stupni a stali se Mistry ČR.

V rámci jednotlivých výkonů určitě stojí za zmínku dvojnásobná účast Daniela Gracíka na mistrovství světa dospělých v Japonsku a v Austrálii. Daniel byl navíc vyhlášen nejlepším juniorem ČR za rok 2022! Z dalších je možné vybrat bronz Andrei Trnkové z mistrovství světa žen v ledním hokeji, účast Adama Rudolfa na MS v kanoistice v kategorii dospělých, který už dnes je v této kategorii 2. nejlepším kanoistou v celé ČR! Potěšil i titul dorosteneckého mistra světa z veslování pro Tomáše Muka, 8 titulů z MEJ v raftingu pro Simonu Bundovou, která získala také 2 bronzové medaile na MS U23 v kanoistice a zároveň byla účastnicí MS žen. Kromě zmíněných sportovců získali žáci SG na MSJ a MEJ dalších 6 medailí.

Sportovní gymnázium však není jenom o sportu a škola klade na stejnou úroveň nejúspěšnější sportovce a nejlepší studenty. Většina oceněných ukončila svůj ročník s průměrem známek 1,00, což při sportovním vytížení žáků SG je takřka nemožné. Naprosto skvělý rok měl Matěj Bacílek, který nejenže ukončil 2. ročník s průměrem 1,00, ale zároveň získal titul mistra Evropy tackwon-du!

Závěrem lze konstatovat, že žáci Sportovního gymnázia v Pardubicích nasadili ve školním roce 2022/2023 svým následovníkům laťku velmi vysoko a bude velmi obtížné se k ní přiblížit nebo ji dokonce překonat.

Seznam vyhlášených spolu s výsledky můžete nalézt zde.