ÚSPĚŠNÝ VÍKEND VESLAŘŮ HNED NA TŘECH FRONTÁCH!!

3.6.2024 Sportovní novinky

Uplynulý víkend 1.6. - 2.6. byl ve znamení závodů. Na programu byly slavné Pražské Primátorky, U23 širší reprezentační tým bojoval o nominaci na MS a ME v Ratzeburgu a junioři si měřili síly na MEJ v polské Kruswici. 

Výkony našich žáků byly excelentní. Junioři nejdřív v pátečním doprovodném programu Primátorek ovládli čtyřky s kormidelníkem středních škol a poté v nedělním finále juniorských osmiveslic dominovali i tam. Táďa Muk, Vojta Šenkýř, Filda Lukeš, Honza Vlastník a Zuzka Lengyelová, udělali naší škole obrovskou reklamu i v přímém televizním přenosu ČT SPORT. Zlato z osmiveslice žen navíc přidala naše absolventka a jistá účastnice OH v Paříži Pavlína Flamíková.

U23 tým byl zastoupen Tomem Panchártkem, ten v nedělním finále vedl svůj noncox na třetí místo v U23 kategorii. V párové čtyřce seděla naše maturantka Rézi Janštová a také Verča Činková, dnes už studentka třetího ročníku lékařské fakulty. V sobotu závod vyhrály a v neděli se po velkém boji sklonily pouze před reprezentací Polska.

A naši junioři? Všichni, co na MEJ byli, přivezli medaili. Elí Kubrychtová stříbrnou za druhé místo na noncoxu, Gábi Snopková bronz na párovce a Matěj Muška rovněž třetí flek z osmy. K veslařskému víkendu z říše snů všem gratulujeme!