ÚSPĚŠNÉ MISTROVSTVÍ ČR JUNIORŮ A DOROSTU V ATLETICE

29.6.2021 Sportovní novinky

19.6. a 20.6. se na kladenském atletickém stadionu konalo Mistrovství ČR juniorů a dorostu. Studentům Sportovního gymnázia Pardubice vyšel republikový šampionát na výbornou, dokázali vybojovat 6 medailí a z toho 3 zlaté.

V běhu na 3000 m překážek juniorek potvrdila roli favoritky Veronika Hynková, když ovládla závod způsobem start-cíl a doběhla si pro titul mistryně republiky.

Neobyčejnou podívanou nabídla soutěž dorostenek ve skoku vysokém. Simona Ručova dvakrát shodila výšku 171 cm, ale udržela nervy na uzdě a třetím pokusem dokázala laťku překonat. Následnou výšku 174 cm už zdolala na první pokus a tím si zajistila prvenství v soutěži. Výšku 174 cm žádná jiná dorostenka překonat nedokázala. Výkon 174 cm je nejen novým osobním rekordem, ale i novým rekordem Sportovního gymnázia Pardubice. Ručová podtrhla svůj úspěch ještě 5. místem v soutěži dálkařek.

Vynikající načasování formy ukázala i Markéta Křivková, která vybojovala stříbrnou medaili v běhu na 100 m překážek v novém osobním rekordu 13,94. V běhu na 300 m překážek dokázala svojí pozici ještě vylepšit a doběhla si pro mistrovský titul ve vynikajícím čase 42,66.

Mezi trojskokany se v kategorii dorostu blýskl i Martin Kvapil. Ve finálových pokusech dokázal zabojovat a výkonem 13,78 m se dostal až na bronzovou příčku. Výkon 13,78 m je Martinovým osobním rekordem pod širým nebem.

Úspěšné mistrovství podtrhl nečekaný medailový úspěch štafety 4x100 m juniorek, kde dokázal tým Hvězdy Pardubice vybojovat 3. příčku. Bronzovou medaili za štafetu získaly Ručová, Křivková, Moravcová a Čeřovská.

Simona Ručová a Markéta Křivková díky svým mimořádným výkonům obléknou reprezentační dres. Jejich vítězství jim zajistilo start na srpnovém mezistátním utkání.