ÚSPĚŠNÉ MISTROVSTVÍ ČR DOROSTU A JUNIORŮ PRO ATLETY SG PARDUBICE

21.6.2022 Sportovní novinky

Studenti našeho gymnázia vybojovali na víkendovém Mistrovství ČR v Ostravě celkem 5 cenných kovů a dalších 5 finálových umístění v první osmičce.

Výbornými výkony se na šampionátu blýskla sprinterka Taťána Kaplanová. V nejkratším sprintu dorostenek vybojovala stříbrnou medaili a vynikajícím časem 11,85 splnila nominační kritérium pro červencové Mistrovství Evropy v Jeruzalémě. V dalším zlepšeném osobním rekordu 24,62 obsadila 4. místo na kvalitně obsazené dvoustovce a v neposlední řadě pomohla Královehradeckým juniorkám k zisku stříbrných medailí ve štafetě 4x100 m.

Vynikajícím výkonem se ve výšce juniorek prezentovala i Simona Ručová. Výkonem 174 cm zaostala jediný centimetr za osobním rekordem a odměnou jí byla stříbrná medaile.

Stříbrnou medaili si na krk pověsil i diskař David Jarolímek, který skončil druhý mezi dorostenci výkonem 48,85 m.

Mezi oštěpaři dorostenci vybojoval překvapivý bronz František Socha, kterému před šampionátem patřila v národních tabulkách 9. příčka. František si ale posledním pokusem vylepšil osobní rekord o bezmála 5,5 m a posunul se na konečnou bronzovou pozici.

5. místo v disku dorostenek obsadila Procházková v novém osobním rekordu 36,49 m. Stejného umístění dosáhla i dorostenecká štafeta Hvězdy Pardubice na 4x100m, ve které závodilo hned trio našich studentů Rezek, Balda a Tobiška.

7. skončil mezi diskaři junior Neumann a 8. místo obsadila mezi juniorkami tyčkařka Svobodová