ÚSPĚCH V CELOSTÁTNÍM KOLE SOUTĚŽE ENERSOL

5.10.2021 Studijní novinky

Ve dnech 22. a 23.9.2021 se uskutečnilo v Praze celostátní kolo soutěžní přehlídky žákovských prací ENERSOL. Soutěž je tematicky zaměřena na úspory energií a vody, obnovitelné zdroje energie, snižování emisí v dopravě a nakládání s odpady. Žáci soutěžili v kategoriích Enersol a praxe, Enersol a inovace a Enersol a propagace. Pardubický kraj reprezentovalo 8 žáků, mezi nimi i dvě žákyně naší školy Jana Šimůnková a Karolína Řezníčková ze třídy 3.A v kategorii Enersol a inovace. Práci s názvem Hospodaření s vodou představila Jana Šimůnková. Před odbornou porotou a početným publikem vzbudila její práce velkou pozornost. Ve své kategorii obsadila 6. místo a bude reprezentovat Českou republiku na mezinárodní soutěžní přehlídce, která se uskuteční začátkem listopadu v Plzni. Na této přehlídce už budou soutěžící prezentovat své práce v angličtině. Děkujeme děvčatům za přípravu prezentace a soutěžní práce a za výbornou reprezentaci naší školy. Přejeme Janě hodně úspěchů v mezinárodním kole a doufáme, že v příštím roce najde soutěž ENERSOL pokračovatele mezi dalšími žáky naší školy.