SBÍRÁME ÚSPĚCHY V ZAHRANIČÍ!

1.11.2020 Sportovní novinky

Sport v Česku stojí, nekonají se žádné akce, proto musí naši sportovci jezdit do zahraničí. Tak to udělaly i naše veslařky Veronika Činková a Magdalena Novotná, které se s reprezentačním týmem vydaly na European rowing coastal challenge. Na mistrovství Evropy juniorů v badmintonu do finského Pajulahti odjela i Lucka Krpatová

Verča s Majdou byly nominovány na vůbec první závody v coastal (příbřežním) veslování, které se konalo v italském Marina di Castagneto. Nová veslařská disciplína, která by měla být zařazena do programu OH v Paříži 2024 je velmi atraktivní. Jde o tzv „beach sprints“, kde závodníci nejdříve absolvují sprint po pláži, následně musí nasednout co nejrychleji do speciální mořské lodě a jedou 500 m s otočkou. Závod končí opět během po pláži do cíle. Veronika startovala ve dvojskifu mix s M. Vakočem a díky nejlepšímu času v rozjížďce si zajistili účast ve finále. Majda Novotná reprezentovala ve skifu, kde skončila celkově na 5. místě. Závody musely být bohužel předčasně ukončeny pro nepřízeň počasí. Pro náš dvojskif to znamenalo díky nejlepšímu času zlato!

Lucka Krpatová se nominoval na ME juniorů, které se lotos koná ve finském Pajulahti. O víkendu se konala soutěž družstev, kde náš tým obsadil 9. – 16. místo. Od pondělí začíná soutěž jednotlivců, kde Lucka nastoupí v deblu a mixu. Tak držte palce!