MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY OPEN (18. – 20. 6. 2021)

21.6.2021 Sportovní novinky

Z úspěšného vystoupení na Mistrovství ČR open, které se konalo v Ústí nad Labem, se vrátilo sedm plavců prvního ročníku – Dan Gracík, Ida Ferrara, Max Havlena, Natka Jandíková, Anička Pátková, Filip Patlevič a Bára Teclová. Byť stále věkem jako mladší junioři řádně zčeřili vody českého plavání.

Vybojovali celkem 6 medailí – 2 zlaté, čtyři stříbrné a jednu bronzovou.

Dan Gracík vyhrál 50 M v novém českém juniorském rekordu (jen čtyři setiny za seniorským), podílel se na vítězné štafetě 4x100 PZ mix, která vytvořila český seniorský rekord, vybojoval stříbro na 50 Z a 100 M a bronz na 100 Z. Čtvrté místo pak přidal jako člen štafety na 4x100 PZ

Natka Jandíková má zlato ze štafety 4x100 PZ mix a dále vybojovala dvě stříbrné medaile za 50 m a 100 m prsa. O jistou medaili se pak připravila po diskvalifikaci na 100 m prsa… Pátá pak skončila se štafetou na 4x100 PZ.

Max Havlena byl nejlépe čtvrtý se štafetou na 4x200 VZ, v individuálním závodě byl nejlépe na 10. místě na 200 M a 400 PZ.

Anička Pátková byla členkou štafety 4x100 PZ (5. místo), 4x200 VZ (6. místo), 4x100 VZ (7. místo), v individuálním závodě byla nejlépe 32. na 200 Z

Ida Ferrara byla členkou štafety 4x200 VZ (6. místo) a 4x100 VZ (7. místo), v individuálním závodě byla nejlépe 24. na 200 Z

Filip Patlevič byl nejlépe 35. na 200 PZ a Bára Teclová rovněž 35. na 100 Z.

Na MČR se představili i budoucí studenti I. ročníku Filip Vyhlídal a Veronika Dvorská, Marie Kopáčová pro zranění nestartovala.

Mistrovství ČR juniorů se uskuteční 10. – 12. září 2021 v Praze-Podolí, kde by se mohla objevit už i Lída Štěpánková (nyní v rekonvalescenci po operaci kolena), Kája Teplá (nyní na studijním pobytu v Kanadě), Helča Blahová a Kačka Apltauerová a samozřejmě i noví „prváci“.