DVĚ SETINY ZA PAŘÍŽSKÝM SNEM

27.5.2024 Sportovní novinky

Po dlouhém soustředění v tureckém Beleku se Daniel Gracík přesunul s tréninkovou skupinou do olympijského bazénu v Londýně na mítink AP Race, kde se konala další kvalifikace na OH v Paříži.

Už v sobotních rozplavbách na 100 m motýlek zaplaval Dan čas 51,69, čímž o 20 setin vylepšil český rekord a o 2 setiny zaostal za olympijským A limitem! Odpolední finále vyhrál v čase 51,87.

V neděli přepsal další milník. Trvalo to 16 let a šlo o čtvrtý nejstarší český rekord - to už je ale minulost! Dan přepisuje v Londýně historické tabulky na 100 VZ. Dosavadní český rekord Martina Vernera z OH v Pekingu (to byly Danovi 3 roky) posouvá časem 48,93 o 2 setiny, velká gratulace!

Daniel Gracík roste závod od závodu, a i když svou pozornost zaměřuje hlavně na motýlkové tratě, je i skvělým kraulařem. Dvacetiletý sprinter v Londýně perfektně zvládal rozplavby, protože už sobotní rekord na motýlkové stovce zaplaval v dopoledních eliminacích. I v neděli vyšla Danovi sázka na rozplavby. Celkově v nich obsadil druhou příčku. Do večerního finále už ale nenastoupil a šetří síly na pondělní 50 m motýlkem.