CELOSTÁTNÍ KOLO SOUTĚŽE ENERSOL

24.5.2022 Studijní novinky

Celostátní soutěžní přehlídka žákovských prací ENERSOL se letos konala v kraji Vysočina v malebném městě Třebíč. Pardubický kraj reprezentovaly žákyně naší školy Karolína Řezníčková a Jana Šimůnková se svojí prací Světlo kolem nás. Vojtěch Ryšavý se bohužel nemohl zúčastnit celostátního kola z důvodu soustředění. Soutěžní práci obhajovala Karolína Řezníčková. Před odbornou porotou a početným publikem soutěžících, pedagogů, sponzorů a zástupců z energetických firem a Ministerstva životního prostředí to nebyl lehký úkol. Karolína prezentovala výborně, ale tentokrát to na postup do mezinárodního kola nestačilo. Přesto obě děvčata a stejně tak i Vojta zasluhují pochvalu a uznání. Přípravě na soutěž věnovali hodně svého volného času a energie a to je potřeba ocenit. Odměnou jim byla jistě i příjemná tvůrčí atmosféra jak v krajském, tak celostátním kole, a také doprovodný program pro žáky, který nabízel např. exkurzi do elektrárny Dalešice, návštěvu aquaparku a večerní bowling.

Karolíně a Janě děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy v celostátní soutěži. Doufáme, že se setkáme na Enersolu příští rok a že i další žáci najdou odvahu zúčastnit se jubilejního 20. ročníku této soutěže.

Informace u paní učitelky Neuvirtové a Kacetlové.