Basketbalový únor výrazný pro naše „barvy“

25.2.2024 Sportovní novinky

Martin Peterka výborným individuálním výkonem 12 bodů (2-4/4, 3-3/1, TH-1/1,) 4 doskoky, 3 asistence, efektivita 18 pomohl k herně povedenému vstupu naší reprezentace do kvalifikace o Mistroství Evropy. I když náš tým v závěru podlehl domácímu favoritovi z Řecka, ukázal, že se může měřit s nejlepšími celky Evropy. V pondělí 26.2. se Martin Peterka předvede i s týmem v pardubické aréně v pokračování kvalifikace na ME od 20:15.

Rezervě prvního týmu se v nadstavbě I LM daří, připsala si tři výhry v řadě a mladí hráči mezi dospělými úspěšně bojují o play-off v druhé nejvyšší soutěži. Mezi dospělými nastupují i naši studenti Adam Lukeš, Tomáš Falta, Tomáš Hřebík, Štěpán Vlček, Jan Kubánek a i benjamínek Filip Horvát.

V reprezentační pauze dostali naši studenti, resp. hráči velkou příležitost připojit se k A týmu mužů BK KVIS Pardubice. Ondřej Provazník a Filip Horvát měli možnost poznat profesionální tým, tréninkový proces mezi dospělými a museli se jim rychle přizpůsobit jak v silovosti, tak i v rychlosti reakcí na herní situace. Viděli i přístup profesionálních hráčů a věřme, že jim tato zkušenost pomůže v jejich další kariéře.