MEZINÁRODNÍ KONFERENCE ENERSOL

25.11.2021 Studijní novinky

Ve dnech 4.-5.11.2021 proběhla v Plzni mezinárodní konference ENERSOL s přehlídkou žákovských projektů na téma šetrných technologií. Celá akce se konala pod záštitou Ministerstva školství, Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva životního prostředí. Každoročně je cílem konference podpora mezinárodní spolupráce učitelů a žáků ze středních škol. Konference je moderována v anglickém jazyce a také žáci prezentují své práce v angličtině. Kromě týmů z České republiky přijeli do Plzně také žáci a jejich učitelé ze Slovenska, Rakouska, Slovinska a Německa.

 Českou republiku reprezentovala žákyně naší školy Jana Šimůnková ze třídy 3.A v kategorii Enersol a inovace se svojí prací Hospodaření s vodou, kterou si připravily společně s Karolínou Řezníčkovou.

Před početným publikem představila jak teoretickou část své práce, tak i praktické pokusy, které vzbudily zaslouženou pozornost. Nebylo to vůbec jednoduché dělat pokus a komentovat ho anglicky do mikrofonu. Jana vše výborně zvládla a kromě ocenění získala i zkušenosti ze zajímavé soutěže a hezké zážitky z doprovodného programu, který byl pro žáky připravený. Jednalo se o návštěvu vědeckého centra Techmanie Plzeň, exkurzi do společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci a společenský večer s bowlingem.

Děkujeme Janě za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme hodně úspěchů i v dalším ročníku Enersolu.

Věříme, že brzy na její úspěch navážou další žáci naší školy.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří také paní učitelce Věře Vlastníkové, která pomohla s anglickým textem anotace a s anglickou verzí prezentace.