MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV A MODRÁ STUHA

4.4.2024 Sportovní novinky

O víkendu se v Českých Budějovicích uskutečnilo finále družstev 1. a 2. ligy. V první lize startovali muži SCPA Pardubice a po dvou letech znovu vybojovali titul i s Danem Gracíkem, který vyhrál 100 VZ, druhý byl na 50 VZ ,100 M a se štafetou 4x100 VZ a třetí na 100 Z. Ve stejné lize plavaly i naše ženy, který po loňském triumfu tentokrát braly 2. místo. Dařilo se Natce Jandíkové, která byla 2x 2. na 100 a 200 P. Členkou stříbrného družstva byla i Sabina Horáková, o start přišla zraněná Anna Stella Bartošová. Ve 2. lize mužů dominovala pardubická záloha, která porazila třeba i „B“ Komety Brno. Tady byl výraznou posilou Adam Petrů, který vyhrál 200 P a 200 PZ, Pavel Janeček byl 2x 2. na 100 a 200 M. Členem družstva byl i Max Havlena.

Ve stejný termín se konal 35.ročník Modré stuhy Náchoda, kde hlavní tratí je prsařský dvojboj na 50 a 200 m prsa, vyrazili i naši plavci. Ve dvojboji – Veronika Dvorská vyhrála obě tratě na 50 a 200 P a vyhrála i celkově, Filip Patlevič byl na 50 P šestý a na 200 P druhý, celkově čtvrté místo. V rámcových závodech Veronika Dvorská skončila 1. na 200 PZ, 2. na 100 M, 100 Z a 100 VZ, Filip Patlevič 1. na 100 Z, 2. na 200 PZ a 100 VZ a Kája Teplá vyhrála 100 Z.