3031

Pátek 6. prosince 2019

AtlasŠkolství - kam na střední školu

ÚSPĚCH LADY VONDROVÉ V ANKETĚ ATLET ROKU 2019

Významného ocenění dosáhla Lada Vondrová v anketě Atlet roku 2019.  Po součtu hlasů od novinářů a atletických odborníků se v absolutní kategorii umístila na vynikajícím 6. místě a navíc jednoznačně zvítězila i v kategorii  Objev roku. Je to skvělá tečka za její velmi úspěšnou sezónou.

V letošním roce vstoupila Lada do kategorie dospělých vskutku impozantně. Získala halový titul mistryně ČR na 400m, který přesvědčivě obhájila na i letním šampionátu. Na mistrovství Evropy do 23 let získala stříbrnou medaili na 400m, přičemž na 400mpř obsadila 6. příčku. Stříbro přivezla také z Evropských her s mixovou štafetou 4x400m. V březnu startovala na halovém mistrovství Evropy v Glasgow a v závěru sezóny si výborně vedla na mistrovství světa v katarském Doha, kde na 400m postoupila do semifinále a byla oporou mixové štafety 4x400m. Své osobní maximum na 400m si posunula na úctyhodných 51,71.

Není od věci, že její trenér Jaroslav Jón se v anketě v kategorii  Trenér roku  umístil na 5. místě a že v minulých dnech obdržel od evropské atletické federace ocenění za dosavadní trenérskou činnost.