2930

Neděle 21. dubna 2019

AtlasŠkolství - kam na střední školu

POSTUP DRUŽSTVA SG PARDUBIČTÍ PŮLKONÍCI „A“ NA FINÁLE JUNIORSKÉHO MARATONU !

V Parku na Špici se konalo krajské semifinále Juniorského maratonu, kde starovalo 17 desetičlenných družstev středních škol. Tým 10ti studentů z každé školy uběhl celý maraton, tedy trať 42.125 km, 7 hochů a 3 dívky – každý běžel 4.2 km(6x700m kolo). Ačkoli družstvo SG Pce „A“ předávalo z osmého na devátý úsek jako první, poslední dva úseky nás předčilo o 41 vteřin družstvo Gymnázia Dašická 2:45:15; 2.SG Pce“A“ 2:45:56. Obě školy postupují na Finále JMC, které se poběží 5.5. přímo v dění Pražského maratonu. Na třetím místě se umístila Průmyslová střední škola Letohrad(biatlonisté) 2:52:30. Naše 2.družstvo Pardubick&yacut e;ch pů lkoníků“B“ obsadilo 8.místo 3:09:56.

Složení našich družstev: PARDUBIČTÍ PŮLKONÍCI „A“ : Pavlas Ondřej(fotbal); Hofman Michal(fotbal); Navrátilová Markéta(plavání); Vilím Jan(fotbal); Šigutová Johana(atletika); Gočaltovský Filip(fotbal); Hynková Veronika(atletika); Plecháček Jan(atletika); Růžek Michal(atletika); Urban Daniel(atletika). PARDUBIČTÍ PŮLKONÍCI „B“ : Freiberk Jan(atletika); Militký David(kanoistika); Malíková Martina(kanoistika); Rejman Matouš(plavání); Pavlasová Tereza(fotbal); Chmelík Dominik(atletika); Navrátilová Michaela(plavání); Hajník Ondřej(fotbal); Svoboda Kazimír(atletika); Čermák Michal(fotbal). Nejrychlejšími běžci semifinále byli vyhlášeni : Jan Pešava(syn českého rekordmana na 10 km a naší bývalé studentky-běžkyně Jitky Krátké) a v dívkách naše Veronika HYNKOVÁ.