2728293031

Středa 22. května 2019

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Plavkyně postoupily do finále ČP z prvního místa!

V sobotu a v neděli se v Praze (česká skupina) a v Pardubicích (moravská) uskutečnilo semifinále Mistrovství ČR družstev, kam se probojovalo z 1. kola nejlepších 24 družstev mužů a 24 družstev žen.
Družstvo „A“ žen vyhrálo v domácím prostředí a do finále I. ligy postupuje jako lídr celé soutěže! Mezi opory patřily i studentky naší školy – Áďa Teclová, Kačka Burianová, Lída Štěpánková a Kačka Apltauerová. Pro vítězství na své nejsilnější trati 100 P doplavala, i přes výpadky v tréninku, Lída v čase 1:11,78 (0,8s od limitu na MEJ) a druhá skončila Áďa Teclová na 100 VZ. „B“ družstvo skončilo na 10. místě a brány II. ligy zůstaly pro ně zavřeny. Barvy hájily i Hanča Fousková, Kačka Avramová, Kiky Jurčíková a sestry Navrátilovy. Naopak muži, kteří se dlouho drželi na třetím místě, nakonec skončili čtvrtí, ale i to stačilo na postup do finále I. ligy. Úspěšnými členy byli Matouš Rejman, který skončil 3. na 100 M, Dan Toman a Lukáš Balcar. Do finále II. ligy postoupili i muži PK Pardubice, v jehož barvách startoval v jednom startu i Honza Šmíd.

Celkové výsledky (Pardubice)                                   (Praha)