293031

Pondělí 15. července 2019

AtlasŠkolství - kam na střední školu

DVĚ ŠESTÁ MÍSTA PRO LÍDU ŠTĚPÁNKOVOU Z MEJ

Od 3. do 7. července proběhlo v ruské Kazani Mistrovství Evropy juniorů. Část české výpravy dorazila do místa konaní bez kufrů a mezi nimi byla i Lída. Hned první den se postavila na start závodu na 50 P. V rozplavbě zaplavala čas 32,65 a postoupila ze 13.místo do semifinále. Tam se však zlepšila na 31,64 a nový český juniorský rekord stačil na 5.místo. Ještě ve večerním finále si znovu polepšila na 31,63 a celkově skončila na 6.místě. Pak se přeci jen ztracené kufry našly a tak 100 P už mohla plavat ve „svých“ plavkách. V sobotní dopolední rozplavbě začala svižně a znovu atakovala svůj český rekord z nedávného domácího šampionátu. Čas 1:08,75 stačil na postup do semifinále ze 4.místa. Odpoledne ubrala setinku a do finále prošla z 5.místa. Finále byla na pořadu v neděli odpoledne a Lída začala tentokrát velmi rychle (32,38), výsledný čas byl znovu na hranici českého rekordu – 1:08,87 a zopakovala si umístění z poloviční trati – 6.místo. GRATULUJEME!

Česká výprava vybojovala 3 medaile – zlato (200 Z) a bronz (100 Z) pro pardubického Honzu Čejku a bronz pro Adama Hlobně ze Znojma (200 M). Lída teď bude chvíli odpočívat a od příštího týdne ji začíná příprava na mistrovství světa juniorů, které se koná 20. – 25. 8. 2019 v Budapešti.