2627282930

Pondělí 19. listopadu 2018

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Velká cena Brna a rekord Lídy Štěpánkové!

O víkendu se v Brně konal jubilejní 50. ročník Velké ceny jako 5. kolo Českého poháru v plavání. Největší hvězdou bylo trojnásobná olympijská vítězka z Ria Katinka Hosszu z Maďarská, která z 16 disciplín vyhrála hned 13x. Skvěle si vedla i Lída Štěpánková, která svůj první start v rozplavbách na 50 m prsa v červenobílých barvách SCPA Pardubice proměnila v nový dorostenecký rekord 31,41! Do finále postupovala jako první, ale tam časem 0:31,60 skončila na bronzovém stupínku. Na dvojnásobné trati skončila „bramborová“, přesto zaplavala skvělý čas 1:10,13.

Dařilo se i dalším našim studentům. Nejlépe si vedl Matouš Rejman, který si výrazně vylepšil osobní rekordy na 200 M v čase 2:06,49 (11.) a na 100 PZ zaplaval čas 59,17 (14.). Všech svých pět startů proměnila v nejlepší osobní časy Kačka Apltauerová, Kačka Avramová se zlepšila třikrát, Kačka Burianová se dvakrát probojovala do finále a to na 50 a 100 M, kde skončila 6., resp. 7., Kristýna Jurčíková ubrala ze svého osobáku na 400 VZ a Dan Toman si polepšil na 100 VZ a 100 PZ. V závěrečné disciplíně na 4×50 PZ mix se na vítězství podíleli i Dan Toman (kraul) a Lída Štěpánková (prsa), kteří doplnili Honzu Čejku (znak) a Áďa Vavřinovou (motýl).