28293031

Sobota 26. května 2018

AtlasŠkolství - kam na střední školu

Jolana Semencová zlatá z MČR!

Jolana Semencová v uplynulých týdnech závodila na MČR v synchronizovaném plavání a na FINA Artistic Swimming World Series!
Ve dnech 4. – 6. 5. se, v pražském SK Neptun hostující, pardubická závodnice, Jolana Semencová, zúčastnila mezinárodního mistrovství České Republiky seniorek v synchronizovaném plavání, které se konalo v Olomouci. Vedle domácích závodnic se této soutěže účastnila také děvčata z Rakouska, Španělska, Polska a Slovenska. Jolana zde soutěžila v disciplínách technický tým, volné sólo a kombinovaná volná sestava. Její start v technických párech musel být bohužel zrušen, kvůli zranění její párové kolegyně. Společně se svými týmovými kolegyněmi Jolana získala mistrovský titul v disciplíně technický tým a o více než 3 body tak porazily druhé v pořadí, závodnice Tesly Brno. Na třetím místě skončila děvčata z oddílu Univerzity Brno. K účasti na ME seniorek v irském Glasgow bylo ještě třeba zvítězit v disciplíně kombinovaná volná sestava, což se ale bohužel nepodařilo. Děvčata v této soutěži vybojovala stříbrné medaile. Porážku z technických týmů jim vrátila Tesla Brno o 1,1 bodu. Třetí skončil tým SK UP Olomouc. V sólové sestavě letos Jolča předvedla zatím svůj nejlepší výkon v sezóně a vyplavala si krásné 5. místo.
Následující víkend po MČR, tedy 11. – 13. 5., se Jolana společně s týmovými kolegyněmi zúčastnila soutěže zařazené do FINA Artistic Swimming World Series, což je nový koncept soutěží pořádaných touto mezinárodní federací po celém světě. Tento víkend se konala ve slovenském Šamoríně a Jolča zde měla možnost soutěžit v konkurenci týmů, které se účastnily například OH 2016 v Riu nebo MS 2017 v Budapešti. V soutěži technických týmů a kombinovaných volných sestav děvčata z SK Neptun Praha, ve kterém Jolana hostuje, obsadila 5. místo a vrátila tak porážku týmu Tesly Brno, který se svou kombinovanou volnou sestavou skončil 6.