31

Čtvrtek 13. prosince 2018

AtlasŠkolství - kam na střední školu

ATLETŮM SE DAŘÍ!

Nejvýznamnějším podnikem podzimní atletické sezóny je mistrovství ČR juniorů do 22 let. Letos se konalo těsně před začátkem nového školního roku 1-2. září  v Ostravě. Naši atleti znovu prokázali skvělou formu. Celkem čtyři zlaté a jedna stříbrná medaile je opravdu výsledek. Nejkvalitnější výkony předvedla Lada Vondrová, která nejprve zvítězila v běhu na 400m v novém osobním rekordu 52,96 a za 40 minut nato vybojovala stříbro na 200m opět v osobáku 24,21. Suverénně si vedl David Ryba na 110mpř, kde mu na 1. místo stačil čas 14,43 a druhé zlato pak získal jako člen hradecké štafety na 4x400m. Hladkého vítězství dosáhl také Ondřej Holub na 400m ve velmi dobrém čase 47,52. Úspěšně si vedli i další, kteří se umístili na finálových příčkách. Nepopulární 4. místa a bramborové medaile patří Danu Urbanovi (800m 1:53), a Janu Volejníkovi (400m 48,56 = os.rek.), přičemž oba obsadili ještě 4. místo ve štafetě Pardubic na 4x400m. Na  7. místa potom dosáhly dorostenky Natálie Coufalová (dálka 547) a Michaela Neprašová (disk 40,12). Gratulujeme.