27282930

Sobota 25. listopadu 2017

AtlasŠkolství - kam na střední školu

I PLAVCI VOZÍ MEDAILE

Čtyřdenní domácí plavecký šampionát v plavání probíhal v Praze na otevřeném 50-ti metrovém bazéně. Plavci se museli vypořádat s proměnami počasí – přes úmorná vedra po vytrvalý déšť. Podmínky pro všechny byly ovšem stejné…
Naši plavci se neztratili a vybojovali celkem 5 medailí – 1x zlato, 2x stříbro a 2x bronz. Do role největší sběratelky se tentokrát pasovala Adéla Teclová, studenta III. ročníku, členka SCPA Pardubice, svěřenkyně trenéra Tomáše Neterdy, která poslední období hodně naslouchala užitečné rady absolventky naší školy Janě Klusáčkové – Myškové. V kategorii starších dorostenek v individuálním závodě na 200 VZ vybojovala bronzovou medaili v čase 2:10,08. Tímto časem se probojovala do OPEN finále, kde vybojovala vynikající 4. místo. Velký podíl pak měla na zisku dalších tří medailí ve štafetách – na 4×100 VZ, spolu s další naší studentkou Kačkou Burianovou (I. ročník a dtto co u Adély) vybojovala děvčata zlato v čase 3:58,86, dvě stříbrné medaile si pak pověsila na krk za štafetu na 4×200 VZ – 8:56,11 a na 4×100 PZ – 4:29,69! Úžasnou bronzovou medaili vybojoval i student III. ročníku Jan Prokop (KVS Pardubice – trenér Pavel Baier), který v kategorii OPEN na 50 P vybojoval třetí místo výborným časem 29,40, na 100 P byl pátý a na 200 P pak obsadil 7. místo.
kategorie open
Jan Prokop III. ročník KVSPa 4x semifinále + 3x OPEN finále (viz výše) + 5. na 100 a 7. na 200 P